piątek, 8 marca 2013

Jajko niespodzianka


Od rana ciekawość podgryzała dupencję mą cierpliwości nienauczoną i w głowę zachodziłam dzień cały, co też te nasze (tzn moje i Młodej rzecz jasna) chłopaki szykują dla swych, bezmała najsłodszych, kobietek? Aura tajemniczości za Młodym ciągnąć się zdaje od rana niczym majtkowa guma i mimo podchodów mych sprytnych ( zdawałoby się :) słówka nie pisnął, skubany.
Ręce tylko teatralnie załamywał nad nieprzychylnością aury kapryśnej ubolewając, modły tajemne przez okno kuchenne odprawiając. Inteligencja wrodzona + czujność ma zwierzęca myśl następującą podsuwa… czyżby na świeżym powietrzu świętować nam Dzień Kobiet przyszło? Czyżby piknik z wiklinowym koszem niespodzianką naszą miał być  – przez myśl mi przemyka, prawie do łez wzruszonej, romantyzmem naszych chłopców rozczulonej ;). Oczy mej wyobraźni już Mężatego w wodzie po kolana widzą, kaczeńce (czy jakoś tak :), w białym garniturze, rwącego.....
Nim ma wyobraźnia na rączych rumakach usadzić nas zdążyła, Młody sekret tajemny wyjawia. Scenariusz zgoła mniej filmowy, przez naszych mężczyzn w tym dniu napisany. Pedałować po okolicznych lasach w zamyśle Młodego powstało, jako prezent dla kobiet najsłodszych niezwykły, łzy z oczu wyciskający. Nie łzy wzruszenia, bynajmniej, lecz łzy ciała po zimie skostniałego, z trudem oddech łapiącego, męki piekielne cierpiącego.... Uffff....Babska solidarność jednak górę wzięła i Pani Pogoda z odsieczą przybyła. Deszcz leje, świętować nam z dala od rowerów pozostaje.....

Uuu, jaka szkoda :( … to wersja na potrzeby płci męskiej ;:)

Lecz mimo niespodziankowego, rowerowego fiaska, chłopaki kochane kwiatami nas obsypali, w zamian za co galaretkę z bitą śmietaną i bananami dostali :)15 komentarzy:

 1. Hihihi:) Powiedziałabym solidarność jajników, ale chyba nie w tym temacie:>
  :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowność babskiej wyobraźni i oczekiwań jest niezwykła :) Czasem aż się boję swoich lotnych myśli, bo później jak mnie życie trzepnie i spadam na pysk, to... hi, hi, hi... różnie bywa :)))

  Jak oni was tym "jajkiem - niespodzianką" obsypywali ciekawam? ;-)
  Nagroda wyśmienita :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, eNNka, czekam na ten dzień kiedy prezent tylko dla nas zrobią :)

   Usuń
 3. mniam uwielbiam takie desery to szczęście dostać tyle kwiatów.

  OdpowiedzUsuń
 4. No i swieto bylo udane, i nastepne dni i noce niech beda zawsze szczesliwe!!!
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 5. Poetka:) I poezja:) Ella

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem Wam się upiekło ;)
  Przez Ciebie po nocy będzie mi się śnić galaretka! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Ty myślisz, że mi od wczoraj z ust nie kapie? Przecież na diecie jestem, wyobrażasz sobie me męki?! Buuuu.....

   Usuń
 7. Wasza męska połowa jest prozdrowotna, a Wy kobitki to tak za stołem, eee... nie doceniłyście chłopaków. Ale kwiaty piękniusie. Pozdrawiam i życzę dobrej pogody, co by ten wymyslony prezent uskutecznić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze chłopaki to amatorscy maratończycy rowerowi, więc nie mogłam chyba spodziewać się innego prezentu :)... jednak zawsze jest nadzieja, że coś pod nas wymyślą :)

   Usuń
 8. kwiaty są, słodkości są, to w sumie jakby dzień święty uświęcony;-) ps. co do rowerów, to też modliłabym się o deszcz;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. najważniejsze, ze pamietali i chcieli uczcić :))))

  OdpowiedzUsuń